*Forum Sitemize Hoşgeldiniz
*Forum Sitemiz Sehabe Hayranları için Elinden Geleni Yapmaktadır
*FaceBook Grubumuz Kurulmustur Yakında Sitemize Eklenecektir.
*Emeğe Saygı !
*Forum Sitemize Hoşgeldiniz
*Forum Sitemiz Sehabe Hayranları için Elinden Geleni Yapmaktadır
*FaceBook Grubumuz Kurulmustur Yakında Sitemize Eklenecektir.
*Emeğe Saygı !
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Dost Sitemiz; http://gtamagazin.forum.st

Sehabe Röportajı [ GencRap.Com/bEiZa* ] {2009}

YazarMesaj
MrSeto
SehabeFanYönetici
SehabeFanYönetici
MrSeto

Paylasım Gücü : 187
Rep Point : 2
Sehabe Röportajı [ GencRap.Com/bEiZa* ] {2009} Gshsf10

Sehabe Röportajı [ GencRap.Com/bEiZa* ] {2009} Empty
MesajKonu: Sehabe Röportajı [ GencRap.Com/bEiZa* ] {2009}   Sehabe Röportajı [ GencRap.Com/bEiZa* ] {2009} EmptyCuma Ekim 08, 2010 5:38 am

bEiZa= Öncelikle röportaj teklifimi kabul ettiğin için teşekkürler .

Sehabe= Rica ettim. Naber ? Razz : D

bEiZa: xD xD

- - - - - - - - - - Kendisiyle Alakalı Sorular - - - - - - - - - -

bEiZa= Öncelikle biraz kendinden bahseder misin, Sehabe kimdir, nasıl biridir ? (:

Sehabe= Repçidir biraz. Takılır öyle. Aydınlıdır. Efedir. Alayına gider.

bEiZa= xD
Hangi takımın taraftarısın ve fanatik misindir ?

Sehabe= Takım tutmuyorum fanetizmi de hiç sevmem

bEiZa= Boş zamanlarını nasıl geçirirsin ?

Sehabe= Kızlar, müzik, içki, dans , uyuşturucu ve diğer tüm kötü alışkanlıklar … Yok yok bi tek kızlar var : P.. yok yok bi tek müzik : D

bEiZa= hehee xD
Bayan dinleyicilerinin merak ettiği sorulardan biri ; aşk hayatın nasıl ? xD

Sehabe= Aşk hayatım olsa iyi kötü diye yorumlarım ama olmayınca işte emrah’a bağlayası gelio insanın : D

bEiZa= xD xD
Öğrenim hayatından biraz bahseder misin ? Kaçıncı sınıftasın, ne okuyorsun ? (=

Sehabe= Mersin Üniversitesi’nde psikoloji okuyrorum. 2. Sınıfım. Öyle yaa takılıoruz : D

bEiZa= Yeis Sensura'yla aranızda 1 yaş gibi küçük bi farkın olması sizi daha çok arkadaş gibi mi yaptı, yoksa bu yaş farkından dolayı daha çok mu kavga ederdiniz ?

Sehabe= 1 yaş değil. 360 gün. ya babamalara söylicem artık 5 gün daha geç olsa olmaz mıymış ya. Yok arkadaş olmaz ille gelcek o velet

bEiZa= xD xD
Yeis Sensura'yla olan komik bi anından bahseder misin ? (:

Sehabe= gasddjagad aklıma süper bi anı geldi : D : D : D okursa kızcak ama anlatıyım gizlimiz saklımız yok . bi gün çok gerginim indircem bunu dövücem yani. Neyse girdim odaya tam karsımda duruyo, onun sağ tarafında duvar var yani sağ tarafı dolu. Neyse ben sağlağım dolayısyla buna ben bi sağ kroşe çıkardım, mantıken onun kendi sağına uçması lazımdı ama duvar var ya. Bu sol tarafına yani vurduğum tarafa doğru uçtu (dotadaki gondar gibi aynı &nbsp aklıma geldikçe gülüyorum süperdi yaaaa Razz

bEiZa= heheheeee
Kitap okumayı sever misin ? Favori yazarın kimdir ? (:

Sehabe= Severim. Nihat Genç iyidir. Emin Çölaşan’ı okurum. Genelde siyasi içerik yani bilgilenme anlamında takip etmeye çalışırım. Orhan Pamuğa gıcığımdır türk yazarlarından, bu da dip not olsun.

bEiZa= Hangi tür filmleri seversin, seni etkileyen bazı filmlerin isimlerini söyler misin ?

Sehabe= Beni etkilemesi önemli olan. Yabancı komedileri sevmem yerliler kültürümden geldiğinden daha çok sevdirir. Ama komedi filmleri genel olarak etkilemez beni neyse .. Sevdiğim filmler arasında: Leon, Uçurtmayı Vurmasınlar, The Notebook, P. S. I Love You, Breaveheart, Sınav, American History X gibi filmler vardır diyebilirim. (aklıma ilk bunlar geldi bi an)

bEiZa= Televizyon izler misin çok ve takip ettiğin dizi vs var mı ? (:

Sehabe= Evimde Tv yok. Sevmiyorumda izledikçe moralim bozuluyor yada rahatsız oluyorum.

bEiZa= Sehabe nerelerde gezmeyi sever ?

Sehabe= Pek gezmem ben ya. Evden çıkarsam iyidir

bEiZa= Hangi tarz müzikleri dinlersin ? Ben X müziğini dinlemem diye bi önyargın var mıdır bi tarza ya da kulağına hoş gelen her türü dinlemeyi mi tercih edersin ?

Sehabe= Arabesk dinlemem, küçükken sanayide çalışırdık yazları. İlk okul 1. Sınıfın yazından beri çok meslek dalında çalıştım ben.Yaşıtlarım top oynarken ben dükkan baktım bilinç altıma işledi. Neyse orda da zorunlu olarak arabesk çalarlardı. O yüzden hoşuma gitmiyor rahatsız ediyor beni. Çok mutlu anıları yok bende.

bEiZa= Herhangi bir yerde hayranlarınla, seni beğenerek dinleyen birileriyle karşılaştığında sana gösterdikleri ilgiden, resim falan çektirmek istemelerinden boğulur musun, yoksa bu seni mutlu eder mi ?

Sehabe= Yok ya ne boğulcam. İlgi iyidir. Hem boğulcak kadar ilgimiz falan da yok. Ayaklarımız yerde yani. Popomuzda hehe xd

bEiZa= xD xD
Rap harici uğraşların nelerdir biraz bahseder misin ?

Sehabe= Başka harbi yok ya çok pasifim ben ekstra bişi aklıma bile gelmedi. Tekrar basketbol falan yazmak istemiyorum

bEiZa= İşin mi aşkın mı senin için daha önemlidir desem hangisini seçersin ?

Sehabe= Aşkım olmadığı için şu an için işim derim tabiî ki de.

bEiZa= Ne tür sporlardan hoşlanırsın ? Futbol ya da basketbolda iyi misindir ? xD

Sehabe= Çok farklı türde lisanlarımda oldu ( Hentbol, Basketbol, Futbol, Atletizm (kros) ) neyse sonuç olarak ilgim var birazda yeteneğim tabi. Ama sorsanız ne kadar iyisin diye herkesi de alıp top diye oynayamam yani. Basketbol ana bıranşım denilebilir ve en çok takip ettiğim sevdiğim spor türüdür.

bEiZa= Baskete bi ilgin var mı ? NBA'de favori takımın hangisi ?

Sehabe= Takım tutmuyorum dediğim gibi ama tabiî ki ilgim var üstte yazdım zaten ( yaa sende paso beni uğraştırıyon yaa .P &nbsp NBA’i netten takip ediyorum. Şu aralar ama Milwaukee Bucks en çok takipte olduğum takım. Ersan ilk 5’e de yerleşti ooh yarasın koçuma. Bi de istiklal marşını öğretsek tam süper olacak bu çocuğa “Ne mutlu Türküm diyene”

bEiZa= hehee pardon abi xP xD
Barış Çetin ve Sehabe'yi karşılaştırmak gerekirse birbirlerine karşı ağır basan yönleri nelerdir ?

Sehabe= Ne sen sor ne ben söliyim

bEiZa= xD xD
Çoğu kişi mikrofonun başına geçince farklı bir karaktere bürünür. Kimisi daha sert, kimisi daha duygusal ... Sende de böyle bi durum söz konusu mu ?

Sehabe= Daha demin google yazdım senin adını, çıkan röportajdan bi soruya baktım bu vardı. Ya aynı soruları döndürüp döndürüp soruyon demi mc’lere : valla işin zor ama kendimi kötü hissetim şimdi Razz. Yanıtlamıcam işte bunu

bEiZa: asdasdasfddff xD

- - - - - - - - - - Müzikle Alakalı Genel Sorular - - - - - - - - - -

bEiZa= İlk kayıtlarını nerede , ne zaman ve nasıl aldın ? O zamanlar böyle gelişeceğini düşünmüş müydün ?

Sehabe= Kaset çalara aldım. Evdeydik akapella olarak Sezan Aksu ve Tarkanın kasetlerinin üstüne çektik. Yalan oldu o albümler evet düşünmüştüm. Benim daha kaydım yokken kimlerle feat atarım dediğimi duysanız bağıra cağıra gülersiniz. Ama potansiyel vardı biz biliyoduk : P

bEiZa= (:
Genellikle şarkılarında duygusallık ön planda. Bunun nedeni nedir ? (:

Sehabe= Ne hissediyosanız o vardır ben de duygusalım demek ki düz mantık : )

bEiZa= Yeis Sensura'yla ortak albüm çalışmanız var mı ?

Sehabe= Eskiden vardı.

bEiZa= Kardeşinin [ Yeis Sensura ] senin rapine katkıları oluyor mu ? 2 abi kardeş birbirinize destekçi misinizdir ?

Sehabe= Tabiki ya. Destek iyidir ama bu kelimeden nefret ettim bu piyasaya girdiğimden beri. Herkeste bir destek arayışı var. Mübarek ağaç yeşerirken yanına bi tane değnek saplarlar ya destek için. İşte bir çok kişi değnek olarak görüyo sizi.

bEiZa= Sen müziğinde genellikle neyi anlatırsın ? Ve anlatmak istediklerini dinleyiciye iyi bi biçimde sunduğunu düşünüyor musun ?

Sehabe= Sunduğumu değil de onun için çok çabaladığımı düşünüyorum. Sonuç olarak bi şekilde o size döner. Yada bi şekilde kokoreç böö Razz

bEiZa= Herhangi bir idolün var mı ?

Sehabe= Mustafa Kemal Atatürk

bEiZa= (:
Rapi sadece cebin dolsun diye bi yapıyorsun, ya da rap senin için yerini dolduramacağın değerde bir uğraş mı ? (:

Sehabe= Çok fena olcak ilerde. O zaman anlaşılır ne için olduğu. Cidden çok büyük hedef ve amaçlarım var. Para için olsaydı şimidi de bile dolabilirdi aslında yavaştan.

bEiZa= Rapin sana farklı olduğunu düşündüğün bir özellik kattığına inanıyor musun ?

Sehabe= Kesinlikle. O kulaklığı taktığım anda başka boyuttayım ve harbiden bir özgüven getirdi bana.

bEiZa= Rap somut, elle tutulur bir şey olsaydı sence ne olabilirdi, neye benzerdi ?

Sehabe= ( ya bilmeyen için söylicem ben bu röportajı 2. Kez yazıyorum diğerini kaybettim gibi bi şey oldu ve orda bu soruya süper cevap vermiştim ahh ahh ) Sehabe’ye benzerdi diyim o zaman ne diyim ben yaa moralim bozuldu xd

bEiZa= heheheeee xD xD
Biliyorsun ki hiphop bi yaşam tarzıdır, bu tarzın sana kazandırdıkları ve kaybettirdiklerinden bahseder misin biraz? (:

Sehabe= “bana ne hipapçı değilim ben ve hiç de umrumda değil”

bEiZa= "Bana Her Yol Paris Hilton" şarkında "O yüzden bir dahakine bandroll eklicem 22 yaşına gelmişim daha ne beklicem" sözünden bandrollü albüm gelceği açık. Peki bu projen ne zamana biraz bahseder misin ? (:

Sehabe= Şimdilik ben bi şey demiyim ama güzel şeyler olacak umuyorum. Hele 3. Albümüm çıksın o zaman zaten Paris Hilton’a bile bütün yollar Sehabe olcak

bEiZa= "Bana Her Yol Paris Hilton" şarkısına yaptığın klibin yapım aşamalarından ve yayınladıktan sonra sana gelen tepkilerden biraz bahseder misin ?

Sehabe= Klip yapım aşaması çok ani oldu. Myspace dinlenmelerim ve gelen mesaj sayısı düşünce bi şeyler yapma gereği duydum. Zaten elimde öyle bi klip çekme imkanı zaten vardı ama planladığımız parçalar başkaydı neyse Çarşamba karar aldım Perşembe bilet aldım Cuma da çektik. Hafta sonu ve akabinde bi kaç günde bitti her şeyi öle işte. Tepkiler olarak da takipçiler tarafından çok beğenildi, kimi kesim tarafından sen kimsin neler anlatmışsın tiripleri oldu. Kimisi ilk kez duydu öyle işte. Ama sonuç olarak hem klip hem parça benim istediğim bir çalışmanın içine dahil değil. Çok çok daha etkileyerek devam edicez. Başlangıç gibi bi şey bu sadece.

bEiZa= "Herkestiremezikliğini" şarkında genellikle yaptığın tarzın dışında farklı bi tarz uygulamıştın. Bunu yapma gereği neden duydun ve ismi gerçekten güzel bu şarkının bu isim nerden aklına geldi ? (:

Sehabe= Parça isimlerim takip edenler varsa genelde hep farklıdır zaten. Bu da bi farklı oldu. Parça olarak da eğlenceli yani arada ben bile dinliyorum : )

bEiZa= : )
Şu anki projelerinden biraz bahseder misin ? [ Albüm, Organizasyon . . . ]

Sehabe= Çok yerde Organizasyon olcak gibi ama derslerle nasıl yapıcam bakalım artık. Albüm olarak da “Güneş Geceyi Bilmez” isimli 3. Solo albümüm var çıkmayı bekleyen.

bEiZa= Merakla beklemedeyiz . (:
Sözlerini genellikle nasıl ortamlarda yazmayı tercih edersin? Sakin bir ortam olmasını mı , gürültülü bir ortam olmasını mı ?

Sehabe= Yalnız olmam lazım, Kalemden önce silgi olmalı kesinlikle. Çok silerim ben. Dolayısıyla kurşun kalem lazım kağıtla beraber. Dinlediğim sistemde iyi olmalı cazur cuzur ses sisteminden gelirse o havayı yakalayamam.

bEiZa= Kayıt alırken nasıl bir ortamınız olur ? Gayet ciddi şekilde kayda girer cıkar mısınız, yoksa gayet laubali misinizdir?

Sehabe= Eziyet gibi geçiyor ne sen sor ne ben söyliyim bunu da.

bEiZa= Küçük büyük birçok organizasyonda yer aldığın halde hiç yeterince tanınmadığını düşündün mü ?

Sehabe= Evet yeterince tanınmıyorum düşünüyorum. Biliyorum

bEiZa= Beğenilen birisin peki sen bunu neye bağlıyorsun ?

Sehabe= Doğallık olabilir. Aga homie bro hacı niga kanka tiriplerinde olmadığımdan olabilir. Daha.bi özentilikten kurtulmuş vebelli bir amacı olan duruşunu karşımdakilere hissettirmeye çalışmamdan olabilir. Repçiler cahildir bilmezler bi şey diye önyargılar olmasına rağmen Öss’de matematiği fulleyip alayını kapak etmemden olabilir.. Ve son olarak başkasına dönüp bakmadan kendi işime baktığımdan olabilir.

bEiZa= Baya büyük bi başarıymış cidden, tebrikler (:
"Gölgemde Güneş Saklı" ve "Kardanadam Güneşe Aşık" olmak üzere 2 tane albümün var. Peki bu 2 albümün isminde de "güneş"in yer edinmesinin sebebi nedir ve bu kardanadam güneş muhabbetini biraz açar mısın ? (:

Sehabe= Valla açmıyım şimdi çok uzun bunlar ya ama şunu diyim Güeneş sevgili ve mutluluk sembolüdür benim için.

bEiZa= (:
Bu 2 albümünü karşılaştırdığında birbirlerine karşı ağır basan yönleri nelerdir ? Ayırmak zordur ama hangisi senin için daha önemlidir ? (:

Sehabe= İlk albüm sözler iyi bile olsa rep adına nerdeyse 0’dı kayıtlarda berbattı. Miks yoktu. Diğeri tabiî ki daha iyi oldu ama genede 2 side annesiz çocuklarım gibiler. Ayıramam (:

bEiZa= Yaptığın çalışmalardan en çok beğendiğin, ya da şöyle söyleyeyim iyi ki bu şarkıyı yapmışım dediğin bi şarkın var mı ? (:

Sehabe= Duruma göre değişir ya ruh halime göre… kesin yargılar hoş değil

bEiZa= Bu şarkıyı en beğendiğin çalışman yapan özelliği nedir ?

Sehabe= O anımda beni anlatması denilebilir

bEiZa= Peki şu ana kadar yapıp da pişmanlık duyduğun bir çalışman var mı ? (:

Sehabe= Yok, aslında var bi iki söz sölemeseydim dediklerim ama öyle pişman olcağım işler değiller.

bEiZa= Şu zamana kadar kimlerle düet yaptın ve kimlerle yapmak istersin ? (:

Sehabe= Kendi arkadaş gurubumuz olan vuslattan yaptım Yeis Sensura tabiî ki başta. Dışardan Pit10 ve Şanışer’le yaptım. U.l.a.Ş’la yapmak isterdim Saian’la bi de.

bEiZa= İlerideki hedefin ve rapten beklentilerin nelerdir ?

Sehabe= Büyük hedeflerim var. Eğer yaparsam ki inanıyorum birkaç yıla kadar fena olcak Türkçe Repin konumu.

bEiZa= inşallah. (:
Şu an hedefin olan noktaya ne kadar yakınsın ? (:

Sehabe= Aslında en zor kısmı bu kısmıydı biliyo musun. Şimdi ne yapsam zaten dinlenirim (beklentileri karşılık veririm anlamında). Herkesin beklentisi var. Ve yaptığım bi şeyi hemen kitlelere ulaştırabiliyorum. Zoru buydu o yüzden umutluyum. Ama hedefe uzağım şimdilik.

bEiZa= Müziğimde asla yapmam dediğin şeyler var mı ?

Sehabe= Kesin yargılar cidden hoş değil. Yok yani.

bEiZa= Senin rapi icra etmendeki amaç nedir ? Eğlenmek için mi , birilerine bir şeyler anlatabilmek için mi, yoksa kendin için mi bu müziği yapıyorsun ? (:

Sehabe= Hepsi var bence. Birini seçmek diğer seçeneklere haksızlık olur.

bEiZa= Rap'te bayanlar başarılı olamaz diye bi önyargı söz konusu maalesef. Peki sen bu konuda neler düşünüyorsun ?

Sehabe= Valla ülkemizde bir tane çok sağlam bayan mc gelip ortalığı sallıcak hissi var ama bakalım. Şu an büyük bir boşluk var bence. Beğenilmek tanınmakla orantılı zannediliyor. Oysa ajadar’ı da herkes tanıyor.

bEiZa= xD
Diss rapin tadı, tuzudur biliyorsun. Ama maalesef bazen bunun abartıldığı yerler oluyor; insanlar dava edilebiliyor ya da bu baya sert bir dövüşe dönüşebiliyor. Sen bu konu hakkında ne düşünüyorsun ?

Sehabe= Tadında güzeldir her şey. Ama mevki farkı olup diss muhabbeti biraz feym çabası yada başka amaçlar güdüldüğünü hissettirir bana.

bEiZa= Party / konserlere çıktığın zaman nasıl bir ruh halinde olursun ?

Sehabe= Dinleyici parçarlı biliyorsa çok fena olur yani . Bilmiyosa cidden vasat olabilirim (buradan ne çıkar parçaları bilin uleen birlikte söyliyek xp : D)

bEiZa= xD
Sence Türkçe Rap'in şu an Türkiye'deki konumu nasıl ?

Sehabe= Şu an ünlü olmak amaçlı tanınmak amaçlı konumu var bence. Birkaç yıla kadar daha cesaretli ve cidden hakkını veren kişilerde bu piyasa yumruğunu koyunca o zaman işte bi konumdan bahsedicez. Bana göre böyledir bu.

bEiZa= Son zamanlarda rapin Türkiye'deki popülaritesinin artmasını neye bağlıyorsun ? Reklamlarda, dizilerde rap müziğe de artık yer verilmesi sence rap adına olumlu mu ?

Sehabe= Repin tanınması adına olumlu. Ama tanınmak ayrıdır saygıyla anılmak ayrıdır. Ama bu işin emektarları umarım hak ettikleri konumdalardır ve memnunlardır. Kolay iş değil her adım büyük cesaret gerektiriyor.

bEiZa= Rapin içindeki bloklaşmalar hakkında ne düşünüyorsun? Sence bir birlik olsa daha mı iyi işler çıkar, yoksa rekabet işin içine girince daha iyi işlerin ortaya çıkması daha mı mümkün olur?

Sehabe= Sınıfta bile bloklaşma olur , kahvede bile çok normal yani bunlar. Bir parmak camı kıramaz 2 ayrı parmak da kıramaz ama bir yumruk tuz buz eder o camı bi darbede. O yüzden çok da kötü bi ve olağan dışı bir şey değil bloklaşmak.

bEiZa= Underground & Overground hakkında ne düşünüyorsun ? Sence böyle bi ayrım yapmak doğru mu ?

Sehabe= Yabancılarda yok böyle bi ayrım falan. ( bu da sevgili arkadaşım acarkhan’dan öğrendiğim ve sizlere biliyomuş gibi yedirmeye çalıştığım bi şey işte&nbsp Doğru yada yanlışlığı hakkında pek bi fikrim yok. Ama ülkemizde böyle bir ayrım var gibi. Ha ne dersiniz ? (!)

bEiZa= Rap yapmaya yeni başlamış olanlara verebileceğin tavsiyeler var mı ? (:

Sehabe= Yapamıyosan yapma vallahi. Mc’ye değil sağlam dinleyiciye ihtiyacımız var. Söylemekten gına geldi ama yazdım işte.

bEiZa= Sence rape; hızlı, küfür dolu, anlaşılamaz gibi şeylerle önyargıyla bakılmasında bu işi yapanların payı çok büyük mü, sence payları ne ?

Sehabe= Payları tabiî ki var. Kimi dinliyolarsa Rapi öyle zannediyolar. Bizi duymadıkları için bu böyle : P : D

bEiZa= hehehee xD
Türkiyede birine rap denince; ceza, sagopa, kolera, ayben, fuat gibi cevaplar alırsın. Peki sen nasıl buluyorsun onları ya da şöyle diyeyim ismi bilinmeyen [ underground'da ] çok daha iyi isimler mevcut mu ?

Sehabe= Kesinlikle mevcut. Ve büyük bir adaletsizlik söz konusu. Bunlar benim düşüncelerimdir. Ama dediğim gibi bu işin emektarları umarım hak ettikleri mevkidedirler ve memnundurlar. Hak eden hak ettiği yerde olsun. Tek derdim o.

bEiZa= Rapini eleştirel bi gözle ele almak gerekirse, sence iyi & kötü yönlerin nelerdir? (:

Sehabe= Kayıtta çok iyi değilim. Sesime çok hakim değilim. Teknik şeyler yani. Ama söz yazma olarak ağlatırım annesini kalemin : )

- - - - - - - - - - Çağrışım Oyunu - - - - - - - - - -

Kardan adam= Güneş’e Aşık

Yeis Sensura= Sehabe

Aşk= Bi ara bana da uğraması gereken özlem

Sehabe= Yeis Sensura ( çelişmiyim kendimle : D )

Rap= Rep

Kirpiklerime Salıncak Kur= Tanıdık bir yabancı

Güneş= Sevigili ve mutluluk

- - - - - - - - - - Şıklı Sorular - - - - - - - - - -

1- Rapi kendine daha yakın hissetmenin nedeni nedir ?

A- İsyan dolu bi müzik
B- Kendimi raple rahatlıkla dışa vurabiliyorum
C- Eğlenceli bir müzik
D- Kendime yakın buluyorum, dinlerken & yaparken kendimi buluyorum

Cevap: D

2- Sehabe'yi tek bir kelimeyle tanımlamak istesek hangisi olurdu ?

A- Tanımlanamaz xD
B- Deli xD
C- Komik xD
D- Duygusal
E- Diğer

Cevap: E (hiçbiri Razz )

3- Kendinde en çok beğendiğin özellik nedir ? (:

A- Tipim ( Karizmayım be xD )
B- Düşüncelerim ( Boş düşünmem )
C- Her günümün birbirinden farklı olması xD
D- Komik biri olmam ( Hehehee xD )
E- İnsanları anlayabilmem
F- Diğer [ Belirtir misin ? (= ]

Cevap: F ( harbi yok böle bişiy ya nası sorular bunlar .D .D .D )

xD xD

4- Hayattaki felsefen nedir ? (:

A- Hızlı yaşa çabuk öl
B- Her şeyi ağır ağır yaşayacaksın, sindire sindire (:
C- Yarını düşünmeden sadece o anı yaşa xD
D- Sadece kendin ol gerisi zaten gelir (:
E- Diğer [ Belirtir misin ? (: ]

Cevap: E ( aklıma gelmio harbi soğuktan öldüm burada bitiremedim hala röportajı : D : D )

5- Lise hayatında nasıl bir öğrenciydin ?

A- Öğrenci ? Ben kendimi öyle tanımlamazdım xD
B- Haylaz bi tiptim xD
C- İneğin tekiydim
D- Okula pek uğramazdım
E- Orta derecede bi öğrenciydim
F- Diğer [ Belirtir misin (: ]

Cevap: F ( ezik )

6- Hayatında senin için en önemli olan şey nedir ?

A- Telefonum xP
B- Rapim
C- Aşkım
D- Ailem
E- Diğer [ Belirtir misin (: ]

Cevap: D

bEiZa: Biliyorsun ki Pit10 Ses Çıkarma adlı parçasından dolayı ceza alacak. Peki sen bu konu hakkında ne düşünüyorsun? Bi şarkıcının kendini dile getirme özgürlüğünün böyle kısıtlanması sence doğru mu ?

Sehabe= Küfürsüz cümle kuramadığım için soruyu atlıyalım bence (a)

bEiZa: Müzik ruhun gıdası derler sen bu konu hakkında ne düşünüyorsun? Sence müzik olmadan hayat geçer mi ? (:

Sehabe= Geçer geçmez diye bi şey yok ama; benim için geçmez yani

bEiZa: Sence tanınmak mı iyi müzik yaptığını belli eden etkendir yoksa başka şeyler mi ?

Sehabe= Başka şeyler tabiki de tanınmak basit iş. Gider bi tokat çakarım karıya canlı yayında al sana haber. Ün.

bEiZa: Sence Türkiye'de Rap müziğin sence bi pop müzik kadar ilgi görememesinin sebebi nedir ?

Sehabe= Basın, Televizyonlar başta olmak üzere rap müzikte takdire şayan sanatçı azlığı ve dinleyicilerin bilinçsiz oluşu

bEiZa: Sence Türkiye şu an dünyada nasıl bi konumda ? (müzik olarak değil her anlamda soruyorum bunu &nbsp

Sehabe= O zaman sana Nihat Genç’in özel cümleleriyle cevap veriyim: ”Oynuyolar bizimle, ben size oynamalarının sebebini söyliyim: ya Türkiye’yi yurt dışında anlatanlar yada Türkiye’yi dışarıdan tanıyanlar, Türkiye’yi zavallı diye gösteriyorlar; elinden ekmeği alırız diye düşünüyorlar, Türkiye’de çok hassas ve faşist ve milliyetçi yapılar var onları hemen kudurturuz ve galeyana getiririz diye düşünüyorlar ancak bu hesapları yanlış, inanının yanlış!”

bEiZa: Sence bu ülkede müzik anlamında bir yerlere gelinebilmesi için neler yapılmalı ?

Sehabe= Ya Cidden adam akıllı birileri çıkacak müzik budur diyecek yada dinleyici durduk yere iyiyle kötü ayrımı çok bilinçli bir şekilde fark edecek.

bEiZa: Sehabe'nin hayalindeki dünya nasıl bir yerdir ? (:

Sehabe= “Memleket isterim gök mavi tarla yaşil tarla sarı olsun, kuşların çiçeklerin diyarı olsun” C.S.T.

bEiZa: Küçüklükten beri bi şeye karşı kronik bi korkun var mı?

Sehabe= Sanmıyorum

bEiZa: Rock&Metal&Pop müzik türleri hakkında kısa kısa düşüncelerini alabilir miyiz ? (:

Sehabe= Rak iyidir hoştur dinlerim ben de, metal da bir kitleye sahip kendi dallarında onlarda çiçek açma telaşındalar saygılıyız. Pop egemen müzik “Müslüman mahallesinde salyangoz satası” getiriyor insana.

bEiZa: TuPac ile Eminem arasında bi kıyaslama yapmak doğru mu ? Senden bi kıyaslama yapmanı istesem söyleyeceklerin nelerdir ? (:

Sehabe= 2sini de bilmiorum pek ne desem boş yani. Ama 2pac’ı Atatürk gibi görenler var ilginç gelio bana.

bEiZa: Sence yanlış müzikler çocukları kötü etkileyerek onların hayatını kötü yöne çekebilir mi ?

Sehabe= Çeker tabi de. Önemli olan sadece müzik tarzı değil, dinlenen kişi ve dinleyen kişinin karakteristik özellikleri..

bEiZa= Röportaj için tekrardan teşekkürler, son olarak söylemek istediklerin nelerdir ? (:

Sehabe= Röportajı bitirmiş olmanın ödülü olarak kendime çikolata armağan ediyorum Ben teşekkürlerimi sunarım. Mutlu,sağlıklı ve zihni açık kalın. “Her nerede yaşıyor ve yaşatılıyorsanız” Razz :d fjangadads

bEiZa:
https://sehabefan.forum.st

Sehabe Röportajı [ GencRap.Com/bEiZa* ] {2009}
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sehabe Röportajı 2010
» Frekans röportajı [hiphopdunyasi.net]
» Kamufle Röportajı [ GencRap.Com/bEiZa ] ~ 2010.
» CLampo - Seyhan RöportaJı 30 ekim 2oo9
» Sehabe Avatarım