*Forum Sitemize Hoşgeldiniz
*Forum Sitemiz Sehabe Hayranları için Elinden Geleni Yapmaktadır
*FaceBook Grubumuz Kurulmustur Yakında Sitemize Eklenecektir.
*Emeğe Saygı !
*Forum Sitemize Hoşgeldiniz
*Forum Sitemiz Sehabe Hayranları için Elinden Geleni Yapmaktadır
*FaceBook Grubumuz Kurulmustur Yakında Sitemize Eklenecektir.
*Emeğe Saygı !
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Dost Sitemiz; http://gtamagazin.forum.st

Kamufle Röportajı [ GencRap.Com/bEiZa ] ~ 2010.

YazarMesaj
MrSeto
SehabeFanYönetici
SehabeFanYönetici
MrSeto

Paylasım Gücü : 187
Rep Point : 2
Kamufle Röportajı [ GencRap.Com/bEiZa ] ~ 2010. Gshsf10

Kamufle Röportajı [ GencRap.Com/bEiZa ] ~ 2010. Empty
MesajKonu: Kamufle Röportajı [ GencRap.Com/bEiZa ] ~ 2010.   Kamufle Röportajı [ GencRap.Com/bEiZa ] ~ 2010. EmptyCuma Ekim 08, 2010 6:08 am

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]Öncelikle röportaj teklifimi kabul ettiğin için teşekkürler (:

- - - - - - - - - - Kendisiyle Alakalı Sorular - - - - - - - - - -

bEiZa= Klasik bir soruyla başlayalım; Kamufle kimdir, nasıl biridir ?
Kamufle= Kamufle 22 yaşında İstanbul Fatih doğumlu anne ve babasının tek çocuğu olan müzik delisi bi insandr..

bEiZa=Boş vakitlerini genellikle nasıl değerlendirirsin ?
Kamufle= Boş vakitlerimi farklı müzik soundları dinleyerek komik yada bilgi yüklü video ve belgeseller izleyerek zaman zaman kitap okuyarak arada basketbol oynayarak ve iç tasarım cizimleri yaparak geciririm...

bEiZa= Herhangi bir müzik tarzına karşı bi ön yargın var mıdır, yoksa kulağına güzel gelen her türlü müziği dinler misin ?
Kamufle= Kulağıma güzel gelen her müzik türünü dinlerim cünkü kendi alt yapılarımı yaptığım için kulağımı geliştirmem benim için cok önemli... tabi ki istisnalar var daha cok blues, soul ve alternatif müzikler hoşuma gdiyo.

bEiZa= Rock, Punk, Metal, Pop, R&B, Blues, Jazz müzik tarzlarını kısa kısa kendine göre yorumlar mısın ? (:
Kamufle= Rock , Punk ve Metal tarzı müzikleri, enstruman calan sanatcıların bireysel yetenek ve yanısıra cok Muazzam adrenelin duygularını acığa cıkaran müzikler olarak görüyorum sert ve sanatcının iç dünyasını tam anlamıyla yansıtan müzik türleri bunlar...
Pop : acıkcası sevmiyorum cok klişe ve gereksiz buluyorum sanatsal değeri pek yok benım acımdan...
R&B, Blues ve Jazz tam anlamıyla hiphop kültürünün yeşerip büyümesinde etken olan müzik türleri ve şahsen bana daha yakın ve ben dinlediğimde cok zevk alıyorum...

bEiZa= Maltepe Üniversitesi - İç mimarlık bölümünde okuduğunu biliyoruz. Okul hayatı nasıl gidiyor & İç Mimar olma fikri sana nerden geldi ?
Kamufle= Okulum bitti çok şükür Şimdi bi üniversite daha okucam bu okul döneminin bitmesini bekliyorum o arada da bol bol parca yapıyorum işte.
İç mimar olma fikri tamamen garip bi durum.. ben aslında spor akademisi okumayı planlıyodum ama annem spor yaparsın yine elinde bi mesleğin olsun diyince Haydarpaşa Teknik Lise - Mobilya ve Dekorasyon Bölümüne yazıldım.. sonra mobilyacılık hoşuma gitti ve Ünivertede de buna devam ettim...

bEiZa= Hangi takımın taraftarısındır & fanatik misin ?
Kamufle= BEŞİKTAŞ ve fanatiği olmak bi şereftir

bEiZa= Hangi tür kitapları okumaktan daha çok zevk alırsın ve favori yazarlarını söyler misin ?
Kamufle= Pikoloji ve derin devlet konulu kitapları okumayı severim karikatür cok hoşuma gider komedi insanı pozitif yapar hep öle düşünürüm şahsen... Luke Rhinehart en sevdiğim yazardır..

bEiZa= Dinleyicilerin tarafından bilinmeyen bir özelliğini bizlerle paylaşır mısın ?
Kamufle= Aileme cok aşırı bağlıyımdır ve gece yolda köpek gördüğümde korkarım

bEiZa=
Ne kadar sıklıkla sinemaya gidersin & seni etkileyen bazı filmlerin isimlerini söyler misin ?
Kamufle= Pek fazla gitmiyorum acıkcası ayda bir falan.. beni etkileyen filmler 23, 1408, Transpoitting, Spun ve Akıl Oyunları...

bEiZa= Basri Fırat Bayraktar ile Kamufle'yi karşılaştırmak gerekirse birbirlerine ağır basan yönleri nelerdir ? (:
Kamufle= Basri daha güler yüzlü, espirili, duygusal, çalışmayı seven, arkadaşlarıyla vakit gecirmeyi seven, Ailesine tutkun ve Hayalleri olan bi insan...
Kamufle gözü müzikten başka hiç bşeyi görmiyen egoları olan sahneye cıktığında gözü kararan hep üretme istegi olan bi müzik makinesi

bEiZa= Çoğu kişi mikrofonun başına geçince başka bi ruh haline bürünür. Sende de böyle bi durum var mı ?
Kamufle= O hep vardır.. İlk başlarda cok gergin olurdum ben mesela sonucta yeni başlamışsın bu işe.. ama zaman gectikce mikrofonla arandaki sorunu gderdiğin zaman o mikrofondan programa yolladığın vocalin ve kulaklıktan gelen o soundun sana verdiği hazzı hiç bişeye deişmem. Zaten insanı farklı ve özgür kılan budur müzik yaptığında .
- - - - - - - - - - Müzikle Alakalı Sorular - - - - - - - - - -

bEiZa= Rapi seçmendeki neden nedir & ilk kaydını nasıl aldın, hala dinler misin ? (:
Kamufle= Rapi secmemdeki neden daha rahat ve kolay imkanlarla müzik yapabilmekti en başta ve ben kendimi bildim bileli hiphop kültürünü yakından takip eden bi insanım... İlk kaydımı arkadaşlarımın ısrarıyla almıştım bi gün basket oynuyodum yine arkadaşlarım evlerınde ufak caplı bi ekipman vardı onlarla bşeyler yapıyolardı bende onların arasına katıldım ve bi grup kurdum Federal diye o şekilde ilk kayıtlarımı almaya başladım..

bEiZa= Rap somut, elle tutulur bir şey olsaydı sence ne olabilirdi, neye benzerdi ?
Kamufle= Mikrofon

bEiZa= Kısa bi süre önce ' Çok Sakinim Part 2 ' isimli şarkına klip çektin. Senden böyle çalışmaları daha sık görme şansımız var mı & yakın bi sürede tekrardan bi klip çalışması görebilir miyiz senden ?
Kamufle= Bi albüme başladım şimdi onun hazırlıklarını sürdürüyorum ve cok sakinim tadında parcalar olucak.. Albümde zaten Kliple beraber yayınlanıcak internet sitelerinde albümden bi calışmama bi klip cekicem hayırlısıyla.. ve Cuma günü myspace den Çok Sakinim PART 4 ü dinleyebilirsiniz..

bEiZa= Albüm hayırlı olsun şimdiden, merakla beklemedeyiz (:
Kamufle= Teşekkürler

bEiZa= Federal isimli rap grubundan beri Kamufle'de nasıl gelişmeler gördün ?
Kamufle= Baya fazla cünkü o zamanlar toy dönemler olduğu için yeteneklerinin farkına varamıyosun ve rap e ısınmak gercekten zaman gerektiren bi sürec bunun için de bol bol calışmak ve kayıt grmek gerekiyo aradan 6 yada 7 yıl gecti ve hissedilir derecede bi gelişme var ortada Kamufle kıvamına gelmeye başlıyo diyelim

bEiZa= hehe
' Kırık Masa ' isimli albümün hakkında dinleyicilerden nasıl bir yorum aldın & sen bu albümünü diğer albümlerine kıyasla nasıl buldun ?
Kamufle= Kırık Masa aslında cok aceleye geldi Alt Yapıları bi anda hazırladım toparladım ve sözlerini yazıp kayıtları grdim 2 3 aylık bi sürec oldu hatırladığım kadarıyla ama buna nazaran dinleyiciler tarafından beğenildi kötü eleştiri almadım hiç ama acıkcası benim içime tam anlamıyla sinen bi albüm olmadı diyebilirim...
Diğer albümlerimden iyi ama cünkü vocal ağarlıklı bi albümdü..

bEiZa= Tarzın genellikle sertken şimdilerde daha duygusal yönden birşeyler ortaya sunmaya başladın. Böyle bi tarz seçmeyi neden tercih ettin & sahip olduğun bu tarzı bu soundu nasıl elde ettin ?
Kamufle= Genelde battle rap yapmayı seviyorum ama ülkemizde bu pek ilgi cekmiyo malum türk insanı duygusaldır ve bu brooklyn havasından kurtulup insanları daha cok etkilicek argo kelime daha az olan ve anlatılan şeylerden insanların bişeyler alabileciği parcalar yapmaya yoğunlaştım ve böle olması daha iyi diye düşünüyorum. Arada cıkartıyorum ama battle parcalar stres atmak için bire bir benim için .

bEiZa= Sokrat St & Cumaly E. ile birlikte Dikkat Recordz diye bi records'unuz bulunmakta. Onun hakkında biraz bilgi verebilir misin ? (:
Kamufle= Dikkat Records u 4 yıl önce Sokrat ST, Abd Allah, Cumaly Efrah, Wishel ve Kamufle kurdu.. ılk kadıkoyde bi pasajda dükkan acarak bi catı altında toplandık ve ardından ümraniye ve son olarakta ataşehirde müzik yapmaya devam ediyoruz Dikkat Records adı altında

bEiZa= Şanışer & Beta & Alef & Sokrat St ile birlikte Türkiye'de Turne'ye çıktınız. Nasıl geçti konserler, gittiğin yerlerden en çok hangi ortamı beğendin ?
Kamufle= 11 şehir gezdik ve hepsinde de farklı bi atmosfer ve hava vardı kimi cekemeyen oldu kimi de gayet hoş karşıladı ama istanbul ve izmir konserleri baya iyidi hoş bi turne oldu. iyi bi tecrübe

bEiZa= Müziğimde asla yapmam dediğin bir şey var mı ?
Kamufle= Pop

bEiZa=
Sokrat ST'nin Elveda Serisi'nin son partında sende yer aldın. Sen bu seri hakkında ne düşünüyorsun? Sokrat'ın dediği gibi onlar RAP değil de sadece şarkı mı sence de ?
Kamufle= Elveda serileri tamamen bi iç dökme gibi bi seri Samet de bildığiniz gibi katiyen bu serinin rap olduğunu sölemiyo ve sizlerin aynı şekilde dinleyicilerin öle düşünmemesini istiyoruz.

bEiZa= Yakın bir süre önce Çok Sakinim Part 4'ü çıkarttın. Bu ' Çok Sakinim ' serisini daha kaça kadar götürmeyi düşünürsün & bu serinin çıkış hikayesi nedir ? (:
Kamufle= Çok sakinim part 5 olucak ve bi daha yapmayı planlamıyorum. bu seri tamamen protest ve kişisel sorunlar içeren bi seridir. genclerin içinde bulunduğu piskolojık sorunlar, kişisel yanlızlık ve ülkemizin bulunduğu vahim durumları içeriyo bu sekilde bi seri

bEiZa= Aşkın Tillahı da bildiğim kadarıyla böyle bir seri şeklinde ilerliyor. Bu Part'ların hikayesi nelerdir, bahseder misin ?
Kamufle= Bi parca içinde bulunan konsept iki verse e sığmadığı için ve insanların acıkcası ilgisini cektiği için benim görüşüm bu yaptılan partlarde

bEiZa= Kırık Masa'nın hemen ardından çıkarmış olduğun MySpecial EP'den biraz söz eder misin? Tarzındaki değişikliği, nakaratlardaki nağmeler bu albümde daha çok dikkat çekiyor, sen bu yeni halini nasıl buluyorsun?
Kamufle= Myspecial e.p adındanda belli olduğu gbi myspace e yayınladığım parcalardan oluşan bi projeydi. Ve farklı işler yapmayı seviyorum şahsen iki verse yazıp bi 4lük rap vocal nakarat okumak artık klişe ve normal bişey bu yüzdende vocal, nağme yapmak daha farklı oluyo ve bu şekılde kendinize uygun bi tarz özleşleşiyo zaten bundan sonra kı solo çalışmalarımda bu tarz alternatif ve soul ağırlıklı olucak

bEiZa= Emce'nin " Saçmalama Sanatı " isimli albümünde yer aldın. Bu albüm hakkındaki düşüncelerin nelerdir? Söylemiş olduğun nakarat gayet ilgi çekti & beğeni topladı, sen ne düşünüyorsun bu konuda ?
Kamufle= Emce iyi başarılı bi arkadaşımız. Albümüne de seve seve girdim ve ortaya iyi bşey cıktığına inanıyorum insanlar begendiyse ne mutlu bana.

bEiZa= Genellikle kimlerle ft yaparsın & kiminle ft yapmayı isterdin ? (:
Kamufle= Ya Atmosphere le feat yapmak isterdim

bEiZa= Sokrat ile düet olarak yaptığınız ' ER Doğan ' isimli şarkıdan sonra size nasıl tepkiler geldi? Sana da dava açılmasından ötürü bi korkun yok mu ?
Kamufle= Hayır korku filan yok tabi ki çünkü bu ülkede düşünce özgürlüğü var. ayriyetten parcadan gayet güzel tepkiler almıştık

bEiZa= En çok beğendiğin şarkın hangi çalışman & bunu bu kadar beğeniş sebebin nedir ?
Kamufle= Bir Dünya Kurulmuş isimli yeni bi çalışmam var hatta myspace de bulunuyo o çalışmam hoşuma gitmişti iyi bi ilerleme kaydettiğimi hissettirdi çünkü o çalışmam .

bEiZa= Yaptığına pişmanlık duyduğun bi şarkın var mı & pişmanlık duymanın sebebi nedir ?
Kamufle= Hayır yok kardeşim.

bEiZa= Sence RAP Müzik kusursuz bi müzik tarzı mı yoksa onun da kusurları var mı sana göre ?
Kamufle= Kültür temel olarak kusursuz ama ülkemizde rap müzik kötü bi yerde insanlara yeterli şekilde tanıtamıyoruz bu müziği ( MALESEF )

bEiZa= Rapi icra etmendeki amaç nedir? İnsanlara bir şey anlatmak mı, eğlencesine mi yoksa sadece kendin için mi yapıyorsun bunu ? (:
Kamufle= En rahat şekilde müzik yapabileceğin tek kültür rap bu yüzden ve tabi ki de insanlara bişeyşer anlatıp aşılamak için yapıyorum..

bEiZa= Bandrollü albüm projesi var mı yakın bir süre içerisinde kafanda ?
Kamufle= Şu an yeterli bi kitleye ulaşamadığım için böle bşey düşünmüyorum ama yaparsamda bu rap in dışında farklı bi proje olucak

bEiZa= Underground & Overground hakkındaki düşüncelerin neler & böyle bi ayrım yapmayı doğru buluyor musun ?
Kamufle= Aslında böyle bi ayrım yapılması normal bşey çünkü overground denen piyasa tamamen şirketsel ve reklama dayalı bi dünya underground gbi istediğin zaman müzik yapamıyosun yada net e veremıyosun ikiside farklı şeyler

bEiZa= Son zamanlarda rapin Türkiye'deki popülaritesinin artmasını neye bağlıyorsun ? Reklamlarda, dizilerde rap müziğe de artık yer verilmesi sence rap adına olumlu mu ?
Kamufle= Tek kelimeyle doğru ve mutluluk verici bşey ama yine rap için yetersiz olduğunu düşünüyorum.

bEiZa= Diss rapin tadı, tuzudur biliyorsun. Ama maalesef bazen bunun abartıldığı yerler oluyor; insanlar dava edilebiliyor ya da bu baya sert bir dövüşe dönüşebiliyor. Sen bu konu hakkında ne düşünüyorsun ?
Kamufle= Komik

bEiZa= Rapini eleştirel bi gözle ele almak gerekirse, sence iyi & kötü yönlerin nelerdir? (:
Kamufle= Aceleci olmam kötü bi yönüm iyi yönüm ise farklı deneysel çalışmalar yapmayı seviyo olmam.

- - - - - - - - - - Çağrışım Oyunu - - - - - - - - - -

Kamufle= Garip

İstanbul= Aldığım nefes

Turne= İyi bi tecrübe

Dikkat Recordz= Başlangıcın merkezi

Sokrat= Ekmeğimi böldüğüm üç isimden biri

Kırık Masa= Albümümüm

RAP= Günlüğüm

Aşk= Okyanus Gözlüm

bEiZa=
Türkiye'yi genel anlamda şu an nasıl buluyorsun ? [ Tek müzikal anlamda değil her anlamda ]
Kamufle= Karanlık halada bi ışık belirtisi yok Allah sonumuzu hayır etsin

bEiZa=
Çocukluk dönemlerinde müzikle ne kadar iç içeydin ve hiç küçükken böyle müzikal anlamda bir şeyler yapabileceğini düşünmüş müydün ? (:
Kamufle= Okul korusunun vazgecilmez ismiydim

bEiZa= hehehee
Eurovision teklifini Ceza'nın geri çevirip Manga'nın katılması konusunda ne düşünüyorsun? Sence şarkı müzikal olarak dinleyicilere iyi bir tat sunabiliyor mu ve sen bu yarışma hakkında ne düşünüyorsun?
Kamufle= Ceza nın kendi düşüncesi tabi ama bunları eleştirmek bana uygun olmaz ama Manga grubu da başarılı tabi ki garip ya

bEiZa= Röportaj için tekrar teşekkürler sitemizi nasıl buldun & son olarak söylemek istediklerin nelerdir ? (:
Kamufle= Gayet Başarılı ve mutlu yayınlar diliyorum sizlere röpörtaj içinde çok teşekkürler herkese sevgıler.
https://sehabefan.forum.st

Kamufle Röportajı [ GencRap.Com/bEiZa ] ~ 2010.
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sehabe Röportajı 2010
» Frekans röportajı [hiphopdunyasi.net]
» Sehabe Röportajı [ GencRap.Com/bEiZa* ] {2009}
» CLampo - Seyhan RöportaJı 30 ekim 2oo9
» pit10 - pişti 2010 / h.q