*Forum Sitemize Hoşgeldiniz
*Forum Sitemiz Sehabe Hayranları için Elinden Geleni Yapmaktadır
*FaceBook Grubumuz Kurulmustur Yakında Sitemize Eklenecektir.
*Emeğe Saygı !
*Forum Sitemize Hoşgeldiniz
*Forum Sitemiz Sehabe Hayranları için Elinden Geleni Yapmaktadır
*FaceBook Grubumuz Kurulmustur Yakında Sitemize Eklenecektir.
*Emeğe Saygı !
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Dost Sitemiz; http://gtamagazin.forum.st

Frekans röportajı [hiphopdunyasi.net]

2 posters
YazarMesaj
MrSeto
SehabeFanYönetici
SehabeFanYönetici
MrSeto

Paylasım Gücü : 187
Rep Point : 2
Frekans röportajı [hiphopdunyasi.net] Gshsf10

Frekans röportajı [hiphopdunyasi.net] Empty
MesajKonu: Frekans röportajı [hiphopdunyasi.net]   Frekans röportajı [hiphopdunyasi.net] EmptyCuma Ekim 08, 2010 6:09 am

Ankara'nın ve Türkiye'nin En renkli en kaliteli ve usta isimlerinden Frekansla bir ropörtaj gerçekleştirdik.

Öncelikle Ropörtaj Teklifimizi kabul ettiğin için teşekkür ederim..

Mert Akçay İlk olarak bize kendini tanıtırmısın Frekans kimdir boş vaktinde neler yapar ?

Frekans : Frekans bant genişliği demektir. Boş zamanlarımda playstation oynar, dizi izlerim. Ama hepsini izlerim.
Mert Akçay : Kitaplarla ve Sinemayla aran nasıldır ne tür kitaplar okursun ve Hangi filmlerden Etkilenirsin ? Mesela Twilight diyim Razz

Frekans : Kitaplarla aram önceleri daha iyiydi. Şimdi kitap okuycak kadar vakit bulamıyorum. Daha doğrusu kafa bulamıyorum. Nefes alabileceğim zamanlarda aynen
senin de az önce değindiğin gibi film ve dizi izlemeye çalışıyorum. Şöyle diyim Da Vinci Code' u okumuyorum, filmini izliyorum ) Twilight New Moon bok gibiydi...

Mert Akçay : Rap harici kimleri dinlersin beraber çalışmak istediğin bir isim var mı ?

Frekans : Rap harici çoğunlukla industrial metal dinlerim. Aslında şöyle diyeyim. Kimsenin dinlemediği şeyleri dinlemek hoşuma gidiyor. Aslında sanat oralarda bir yerlerde
Ticari kaygı taşımayan yapıtlar her zaman daha samimi ve dürüst gelmiştir bana. Ben de o vitrine uymaya çalışıyorum.

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Mert Akçay : Frekans'ın iyi bir müzisyen olduğu kadar oyuncu olduğunu biliyoruz, İkisinide birarada yürütmek zor oluyor mu?

Frekans : Gerçekten zor. Oyunculuk raptan önce hayatıma giren birşeydi ve açıkçası fırsatlar o alanda daha çok karşıma çıkmaya başladı. Tiyatro bambaşka bişey.
Sanırım hayatım hep bu ikilem arasında geçecek

Mert Akçay : Sesinin Brutal vokallere yatkın olduğunu düsünüyorum mesela bi Faile infaz Şarkın var of
Bu Tür Projelerin Olacakmı ileride ?

Frekans : Aslında bana kalsa ben hep öyle yaparım. Zaten Haziran sonu gibi düşündüğüm solo albümümü tamamen bu tarzla donatacağım. Yanlız
Türkiye henüz hazır değil bu müziğe. Canavar' ı yaptığımızda da en büyük kaygımız oydu. Çok şükür onu atlattık Yunus daha fazla zorlamak istemiyor ama ben
bu soundda ısrarlıyım. Ne Faile İnfazlar gelecek )

Mert Akçay : Rap'in Hayatına kattığı en önemli ve güzel şey nedir ? Sence Rap Somut Elle tutulur birşey olsaydı ne olurdu ?

Frekans : Rap, hayatıma birşey katmıyor tam tersine hayatım rapimi oluşturuyor. Yaşadıklarımla rap doğuyor. Sonuçta bu bir müzik ve biz de müzisyeniz. Somut birşey olsa
sanırım sigara olurdu daha net başka bir obje bulamadım.

Mert Akçay : Bandrollü bir Albüm çalışması varmı veya Bir dizi sinema da oyunculuk ? abi oda olmadı bi Film müziği projesi ?

Frekans : Dizi teklifleri var. Beklemedeyiz. Bandrollü albüm inşallah, süpriz, kısmet

Mert Akçay : Yunus Emre ile harika bir ikilisiniz Sahne Şovu anlamında özellikle.. Karşınızda size eşlik eden 100lerce dinleyici varken o an neler hissediyorsun ?

Frekans : Transa geçiyorum. Benim için karşımda 10000 ler veya 10 kişi olması önemli değil. Önemli olan izlemeye gelen insanlara istediklerini verebilmek. Seyirci samimiyet istiyor,
ego görmek istemiyor sahnede. Yunusla belki de en fazla uzlaştığımız konu da bu. Farklı bir tarafımız yok. Evde ne isem sahnede de, sonrasında da, öncesinde de O yum. Başarımızın temelinde
bu içtenliğin yattığını sanmak beni mutlu ediyor. Umarım öyledir

Mert Akçay : Lirik yazarken Nelerden ilham alırsın ?

Frekans : Dikkatimi çeken herşeyden. Zira tekilaya bile yazdığım lirik mevcut.

Mert Akçay :Sence Türkçe Rap Hakettiği Yerdemi ? Ve ülkemizdeki Popüler Müzik kültürü hakkında ne düsünüyorsun Bi ismail yeka nın bizden çok satması vs ?

Frekans : Satacak tabi hem yakışıklı hem karizmatik. O satmasın da Cüppeli Yunus efendi mi satsın? İnsanlar zeki abicim. Gidip onu almıyorlar, İsmail' i alıyorlar.
Yürü be İsmail. Hak eden alır abicim. Bundan 5 sene önce de hak ettiği yerde değil diyorduk. 5 senede neler değişti. Hala hak ettiğimiz yerde değil
İnsan doyumsuzdur. Düğünlerde de rap çalmasını bekleyemezsin . Daha da iyi olacak.

Mert Akçay : Önümüzdeki günlerde Projelerinden bahsedermisin ?

Frekans : Haziran sonu gibi solo albümü bitiriyorum. Biter bitmez yayında olacak. Ve Tatlı Dil ve Tabanca 3 gelecek ) tahmin et kiminle
Frekans : Güzel sorular. Hoşuma gitti. Başarılar Mert Akçay ve hiphopdunyasi.net

Mert akçay : Bizde Teşekkür ediyoruz başarılar dilerim abicim
https://sehabefan.forum.st
[*DamBaLLa
Benimle iyi olun, yeni üyeyimBenimle iyi olun, yeni üyeyim
[*DamBaLLa

Paylasım Gücü : 74
Rep Point : 0

Frekans röportajı [hiphopdunyasi.net] Empty
MesajKonu: Geri: Frekans röportajı [hiphopdunyasi.net]   Frekans röportajı [hiphopdunyasi.net] EmptyCuma Ekim 08, 2010 2:37 pm

Teşekkürler

Frekans röportajı [hiphopdunyasi.net]
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sehabe Röportajı 2010
» Sehabe Röportajı [ GencRap.Com/bEiZa* ] {2009}
» CLampo - Seyhan RöportaJı 30 ekim 2oo9
» Kamufle Röportajı [ GencRap.Com/bEiZa ] ~ 2010.