*Forum Sitemize Hoşgeldiniz
*Forum Sitemiz Sehabe Hayranları için Elinden Geleni Yapmaktadır
*FaceBook Grubumuz Kurulmustur Yakında Sitemize Eklenecektir.
*Emeğe Saygı !
*Forum Sitemize Hoşgeldiniz
*Forum Sitemiz Sehabe Hayranları için Elinden Geleni Yapmaktadır
*FaceBook Grubumuz Kurulmustur Yakında Sitemize Eklenecektir.
*Emeğe Saygı !
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Dost Sitemiz; http://gtamagazin.forum.st

Sehabe Röportajı 2010

3 posters
YazarMesaj
MrSeto
SehabeFanYönetici
SehabeFanYönetici
MrSeto

Paylasım Gücü : 187
Rep Point : 2
Sehabe Röportajı 2010 Gshsf10

Sehabe Röportajı 2010 Empty
MesajKonu: Sehabe Röportajı 2010   Sehabe Röportajı 2010 EmptyCuma Ekim 08, 2010 5:43 am

Müzik İle İlgili Sorular
-Parçalarınızda olsun gerek albüm adlarında olsun "Güneş,yagmur" kelimelerini sürekli kullanıyorsunuz. Özel bir anlamımı var yoksa tesafüd mü ^^

Sehabe: Tesadüf

-Verdiğiniz konserlerde sahneye çıkıp bizlere baktığınızda aklınızdan seyirciler yani bizler hakkında geçen ilk şey ne oluyor ?

Sehabe: Parçaları ezbere bilip bilmediklerini düşünüyorum, benim temel hedeflerim arasında tek bir ağızdan parçaları söylemek var zaten

-Albümler arasında belirli bir aralık mı koyuyorsunuz yoksa ne zaman isterseniz o zaman mı çıkartıyorsunuz? Güneş geceyi bilmez de biraz geç kaldı sanki yada biz sabırsızız.

Sehabe: Birer yıl arayla oluyo ister istemez. şöyle bi şey var 5 parçalıkta albümler oluyor, ve bu tip albümlerle 10 albümüm var demektense, daha bi sabırla çıkan albümlerle 3 albümüm var demeyi tercih ediyorum
https://sehabefan.forum.st
MrSeto
SehabeFanYönetici
SehabeFanYönetici
MrSeto

MesajKonu: Geri: Sehabe Röportajı 2010   Sehabe Röportajı 2010 EmptyCuma Ekim 08, 2010 5:43 am

-Rap müziğin içinde kardeşinizle birlikte ilerlemek, yükselmek size veya kardeşinize özgüven veriyor mu. Biz birbirimizsiz yapamayız mı diyorsunuz yoksa o kimmiş o olmasa da ben bu işi gayette güzel yapardım gibimi düşünüyorsunuz. (Herhangi bir artniyetle sormuyoruz belirtmek isterim)

Sehabe: Güç verir tabiki böyle şeyler. tek başına da yapılır yapılmaz değil ama bir elin nesi var 2 elin sesi ..

-Dinlediğin veya örnek aldığın isimler var mı?

Sehabe: Keny arkana var

-Sizi rap sektöründe merdiven gibi görmeleri sizi rahatsız ediyor mu ? Rap sektöründe sizden yararlanmak isteyenler varmı ? Varsa bu sizi rahatsız ediyor mu ?

Sehabe: Düet isteyenlerin bir kısmı bu tip insanlar statüsüne giriyor diye düşünüyorum.
MrSeto
SehabeFanYönetici
SehabeFanYönetici
MrSeto

MesajKonu: Geri: Sehabe Röportajı 2010   Sehabe Röportajı 2010 EmptyCuma Ekim 08, 2010 5:44 am

-Diss olayları hakkında düşüncelerin neler?

Sehabe: Diss dikkat çekmek için yapılan bi muhabbete dönüştü son yıllarda. kendini tam göstemeyen mclerin kendilerini dinletmek amacıyla yaptığı eylemcik oldu. ben de 3 yıl önce yapsaydım bu tarz şeyler, şimdiye şu anki konumumdan daha çok tanınırdım ama gerek yok, kalıca olmak başkadır. yani günümüzde dissdeki amaç bu işin emekçisi takılıp feym kovalamak

-Bir TV programına çıkmayı düşündün mü? Çıksam güzel olurdu dedin mi?

Sehabe: Programa göre değişir bu. güzel olabilir tabiki. ama bazen mclerin cıktıgı programlar cok kötü referans oluyor.seçici olmak lazım

-İlham gelmesi için neyi beklersiniz veya beklermisiniz?

Sehabe: ilham gelmez bana, zaten benimle beraber

-iyi ki yapmışım dediğiniz bir çalışmanız var mı ?
Sehabe: yok
-Pişmanlık duyduğun bir çalışman var mı?
Sehabe: yok
-Hönk

-Hayran ve Fan kitleniz hakkındaki büyük artış hakkındaki düşünceniz nedir?
Aslında pek büyük bi artış sayılamaz bence ama ilerde kalabalık olcaz. başka zaman sor bunu

-İlk kayıtlarını yaparken bu kadar yükseliceğini düşünmüş müydün? =)

Sehabe: Şöyle diyim ben daha ilk stüdyo kaydımı bile almamışken şey diyodum " düet yaparsam pit10, .. , .. , .. 'la çalışırım sadece" . nitekim 2. düetimi pit10'dan aldım. kararlılığımın olabiletesi var sanırım biraz

-İstanbul konserini herkes hevesle beklerken hava koşulları nedeniyle iptal oldu.. Seni ne zaman gGörücez İstanbulda?..
Sehabe: gelirsem güzel olcak gibi geliyor. tek bir ağızdan parçaları söylemek en büyük isteğim. yakın zamanda olabilir. sağlam organizatörlerle irtibattayız zaten

-Feat düşündüğünüz özel bir mc varmı?
Sehabe: Var ... gadmkodkadd

-Kendine rakip gördüğün kişiler varmı?

Sehabe: Yok ya rakip falan görmem kimseyi, iyi olan mc iyidir, vasat olan vasattır. gün zaten rakip görmek bilmem ne falan günü değil birlik olma günü. bu müziği ve işleri ilerletme günü

-Hayranlarınızın çoğu "Şehinşah" ve "Şanışer" ile seslerinizin uyduğunu düşünerek bir çalışma bekliyorlar sizin düşünceniz nedir bu konuda?

Sehabe: Onlarla sesim uyuyo ama okula geç kalcak uyandırın artık gadngadpnad galkagg laan ben bunu parçada geçiriyim ajgad böö ne boş adamım ya. soru kaynadı
-laskjfalksjf geçiştirdin gene
MrSeto
SehabeFanYönetici
SehabeFanYönetici
MrSeto

MesajKonu: Geri: Sehabe Röportajı 2010   Sehabe Röportajı 2010 EmptyCuma Ekim 08, 2010 5:44 am

Eğlenceli sorular.
-Rap'ten başka türde müzik yapmayı düşünür müsün?

Sehabe: düşünürüm o halde varım

-Lisede takma adın var mıydı varsa neydi? Adını sevmiş miydin?

Sehabe: Air_Peace diye bi şey vardı. eyc of empayırsdaki mahlasımdı. ayıptır sölemesi iyiydim o oyunda ama öle büyütülcek bi takma isim degildi. sehabe hep vardı zaten. bilen öle bilirdi

-Bir okul yaptırsan adını ne koyarsın? Neden?
Sehabe: o kul - sen köle
- Röportajın sonunu getirmeden gükmekten ölücem galiba

-Yakın bir arkadaşın kanunsuz bir iş yapsa polisi arar mısın?

Sehabe: zaten bi kaç tane var ve benim yakın arkadaşlarım öyle bi şey yapmaz (:

-En sevdiğin yemekler nelerdir yemek ayrımı yapar mısın?

Sehabe: sebze yemeklerini pek sevmem ama öyle büyük bi ayrımımda yoktur. makarna bile yapılmayan öğrenci evindeki biri zaten her türlü yemeğe hasrettir

-Yeisle yaşadığın bilinç altına işlemiş kötü bir anın var mı ?

Sehabe: aklıma gelmedi şimdi

-Şu anda yaptığın işin dışında hayattaki tüm işler kanuni olsaydı ne iş yapmak isterdin?

Sehabe: nba'de basketbolcu olmak isterdim
MrSeto
SehabeFanYönetici
SehabeFanYönetici
MrSeto

-Hayatınızda yaptığınız en saçma şeyi hatırlıyor musunuz?

Sehabe: en demek yanlış olur ama şöyle bi saçmalığım vardı. orta okul yıllarındayız ve serkan balcı'yla aynı dönemde okuduk ona özenirdik falan. işte serkan balcı aydında kross'da 3. oldu ve okulun kürüsüsüne çıktı herkesin önünde madalyasını aldı bilmem ne. yani özendim bende bi şekilde ona. ertesi yıl kücüklerde astım-bronşit hastası olmama rağmen katıldım seçmelere. zorladım ve 1. oldum fakat finişi geçer geçmez yarı baygın halde kaldım ve nefes alamadım gidiyodum durduk yere zaten doktorda bana sağlam raporu vermedi il bazında yarışmalara katılamadım, var olan derecem falan yalan oldu
- Ağlasam mı gülsem mi ?

-Aşağıdaki sıfatlar senin için ne ifade ediyor/kısaca tanımlar mısın?
Aşk:
Sevgi:
Hayat:
Dostluk:
Para:
Ölüm:
İş:

Sehabe:
aşk: iyidir hoştur
sevgi: o da iyidir hoştur
hayat: mücadele
dostluk: "dostum" demeden yaşanılan en yakın arkadaşlıkla, samimiyeti olan kardeşliğin sevişmesinden meydana gelen çocuk
-Bu cümleyi herkes bi yere not alsın xD
para: biz de olmayan kağıt yada demir nesne
ölüm: bunun tanımını anlamını ben daha çözemedim
iş: eş bulmadan önce meşru olarak yapmanız gereken eylem

Ek~

-Yaşayamadığın için pişmanlık duyduğun ne var?
Sehabe: nba all star maçını izleyememiş olmak var. en azından jordan'ın şıkago formasıyla hiç bir zaman oynayışını çıplak gözle göremicek olmam var

-Bugüne kadar yaşadığın en büyük hayal kırıklığın ne? Tekrar yaşama ihtimalin var mı?
Sehabe: hayal kırıksa alçıya alırız xD . boşver bunları
-dfsşlkgs xD

-Eğer mümkünse bize çocukluğunuzdan biraz bahseder misiniz?

Sehabe: 2 yaşında şarap içmeye başlamışım, bir rivayete göre emeklemeden uçmayı öğrenmişim bunun gibi şeylerle dolu, yada kar, yada yağmur böö
- xD

-[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] olarak zaman ayırdığınız için teşekkür ederim..Eklemek,söylemek istediğiniz birşey varmı?

Sehabe: naber? xD
-iyilik koşturuyoruz işte xD
[*DamBaLLa
Benimle iyi olun, yeni üyeyimBenimle iyi olun, yeni üyeyim
[*DamBaLLa

Paylasım Gücü : 74
Rep Point : 0

MesajKonu: Geri: Sehabe Röportajı 2010   Sehabe Röportajı 2010 EmptyCuma Ekim 08, 2010 2:41 pm

Güzel ! +Rep
Nihal
Benimle iyi olun, yeni üyeyimBenimle iyi olun, yeni üyeyim

Paylasım Gücü : 1
Rep Point : 0

MesajKonu: Geri: Sehabe Röportajı 2010   Sehabe Röportajı 2010 EmptySalı Ekim 12, 2010 9:39 pm

Smile

Sehabe Röportajı 2010
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sehabe Röportajı [ GencRap.Com/bEiZa* ] {2009}
» Kamufle Röportajı [ GencRap.Com/bEiZa ] ~ 2010.
» sehabe - 2010 neol başı
» Frekans röportajı [hiphopdunyasi.net]
» CLampo - Seyhan RöportaJı 30 ekim 2oo9